Прапор І Відзнака

ПОБРАТИМИ - це могутня назва, ПОБРАТИМСТВО - це блискучий ідеал, до яких не можна віднести лиш однієї епохи, бо у кожній історичній порі ставали Побратими до боротьби з загарбниками з вірою, що тільки спільним зусиллям і власними силами поборють зло, та разом здобудуть добро і щастя для свого народу. Тому, на лівому боці нашого курінного пра­пора зображено символи чотирьох діб з Історії України (вони появляються в натуральних кольорах), в яких ми знаходимо спільні ідеали до наслідування в особах наших славних предків: княжих дружинників, козаків, та в більш сучасній порі в наших Січових Стрільців, партизанів УПА, та в сьогоднішніх жорстоко переслідуваних але непокорених братів і сестер на Україні, від яких ми чуємо заклик до безупинної боротьби за незалежність і свободу українського народу. Бо ПОБРАТИМИ - це не тільки символ славної минувшини, але також кращої майбутньости. На символ сучасної боротьби й зусилля, Побратими вибрали вітраж, який знаходився в Київському Державному Університеті, "Пророк в Кайданах", виконання Опанаса Заливахи, Алли Горської, Людмили Семикіни та інших.

Цей вітраж був присвячений великому Кобзареві Тарасові Шевченкові з нагоди роковин його народження. Агенти КҐБ знищили цей художній твір перед Шевченківським святом у 1964-му році. 28-го листопада, 1970 року Алла Горська впала жертвою варварського вбивства в незясовних досі обставинах. Цей Шевченківський вітраж, хоч знищений, залишається символом незламного духа й невмирущої боротьби нашого народу проти знущання довголітнього ворога. Посередині цієї сторони прапора, на малиновому полі міститься наша курінна відзнака, яка репрезентує наші ідеали й нашу мету. Сама форма відзнаки - щит - є загально визнаний символ лицарського захисту і для нас особисто, ознака богатирської "княжої" слави. Малиновий колір для нас передусім символізує кров, яка пливе між нами, кров всіх наших минулих побратимів, яка була пролита в захисті рідної землі і яка ще буде пролита в майбутній неминучій боротьбі за правду й волю. Ця кров нас лучить, без огляду на наші особисті обставини і прагнення. Малиновий колір також є символом завзятости й щирости, любови й молодости, з якими ми ставимося до життя й наших завдань. Білий колір символізує непорочність наших ідей й нашої мети, та відданість, відвертість і вірність, яка існує між нами. Білий колір, християнський символ чистої та благородної душі, є для нас символом нашої вірности Богові та високим християнським ідеалам. Чорний колір, яким наша відзнака обведена, символізує страждання й смуток, який зазнав наш народ і який переживає посьогодні під безпощадним і лютим окупантом.

Чорний пік - давній символ першенства, є для нас провідник - це наш окремий знак першенства і стреміння до досконалости. Чорний пік - це рівнож стародавній знак воїна,і представляє смертельну, безупинну боротьбу, до якої кожний з нас мусить бути готовий, якщо ми хочемо здобути нашу мету і залишитися вірними нашим ідеалам. Меч - це давній символ сили духа й тіла, перемоги, справедливості" й свободи, бо лиш той, хто готовий взяти вруки меч, може здобути й забезпечити для себе і своїх життя й свободу. Тому, золотий меч в сильнім стиску двох рук є для нас ознакою сили непокореного духа, ознакою віри в перемогу та єдности Побратимів. На правому боці курінного прапора - традиційні та приписові символи пластового привіту СКОБ - дубовий лист, червона калина, мухомор та блискавка, які визначають прикмети пластуна: сила тіла й ума, краса душі, обережність у замислах, і бистрість у ділах. Посередині цієї сторони зображена наша пластова відзнака - біла лілея із золотим тризубом. Довкола пластової відзнаки і привіту -число й назва нашого куреня та імя його патрона: 35-ий Курінь УСП-ів ПОБРАТИМИ ім. Василя Симоненка. Поет Василь Симоненко (1935 - 1963) жив і писав для свого народу, захищаючи його права, з вірою в його боротьбу і майбутнє. "Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!..." І Симоненко виконав дану ним обітницю: "Я проллюся крапелькою крови На твоє священне знамено!" Його кров на нашому знамені Побратимів, його ідеали в наших серцях і в своєму побратимстві ми керуємось його девізом: "...Живе лиш той, хто не живе для себе, Хто для других виборює життя."